Laserové gravírování

Laserové popisování

Laserové popisování formy

Laserové popisování je metoda sloužící k vytvoření popisu nebo loga na značený předmět. Přednostmi této metody jsou především vysoká kvalita, rychlost samotného popisování a jeho stálost.

Celý popis vzniká dopadem laseru na materiál a tím je vytvořen samotný vizuální efekt. Výsledek lze pak prostřednictvím různých parametrů měnit.

Metoda laserového popisování se stala velmi populární a lze ji aplikovat na materiály, jako jsou kov, plast, sklo a jiné. Zároveň nahradila například tamponový tisk apod.

Fotogalerie

Laserové gravírování

Gravírovaní razidla

Gravírování představuje hloubkové popisování nebo vytváření plastických obrazců do různých materiálů. Výhodami této metody jsou bezpochyby vysoká kvalita ostrosti hran, samotná rychlost procesu a vysoká přesnost.

Celý proces spočívá v soustředění laserového paprsku na materiál, který je zahříván a postupně
se odpařuje, až vzniká požadovaný výsledek. Ten může být pomocí různých parametrů změněn.

Metoda laserového gravírování dnes prakticky nahrazuje CNC frézování, CNC hloubení či leptání popisů. Gravírování lze aplikovat jak na kovové, tak nekovové materiály.

Fotogalerie

Lasery plotrové

Ukázka popisování dřeva

Plotrové lasery (nejčastěji se jedná o lasery typu CO2) disponují velkou pracovní plochou, která umožňuje řezání nebo gravírování materiálu. I přesto, že jsou tyto lasery pomalejší než lasery
s „galvohlavou“ jejich výhodou je právě to, že dokáží popsat či od sebe oddělit velké plochy. 

Fotogalerie

Laserové gravírování vstřikovacích forem

Gravírování zrcadlový lesk

Gravírování laserovým paprskem do forem je v dnešní době velmi využívaná metoda. Můžeme rychle měnit nápisy, loga, motivy a datumovky. Software umožňuje spoustu možností nastavení od velikosti až po výkon a hloubku popisů. Největší výhoda laserů při gravírování popisů je v přesnosti rozměrů a ostrosti hran daného popisu. Proto se hodí na gravírování různých tvarů a motivů.

Fotogalerie