Laserové gravírování

Laserové popisování

Laserové popisování formy

Laserový popis je metoda sloužící k vytvoření popisu, loga  na značený předmět. Tato technologie vzniká teplotou, která vzniká při dopadu laseru na materiál a tím vytvořen vizuální efekt. Pomocí různých parametrů můžeme tento výsledek měnit. Tato metoda je v dnešní době velice hojně využívaná jelikož nahrazuje tamponový tisk atd. Vysoká kvalita a rychlost popisování jsou hlavním znakem. 

Fotogalerie

Laserové gravírování

Gravírovaní razidla

Laserové gravírování  je metoda sloužící k vytvoření popisu, loga  na značený předmět. Změna o proti popisování je v tom, že gravírování probíhá do větší hloubky.

To může být z mnoha důvodů. Například chceme docílit  obtisknutí plastů v vstřikovací formě. Tato technologie vzniká také  teplotou, při níž se materiál odpaluje. Pomocí různých parametrů můžeme tento výsledek měnit.

Tato metoda je v dnešní době velice hojně využívaná jelikož nahrazuje CNC frézování, CNC hloubení nebo leptání popisů. Vysoká kvalita ostrost hran a rychlost popisování jsou hlavním znakem. 

Fotogalerie

Laserové řezání

Labyrint figurky dřevo

Laserové řezání využíváme hlavně v oblasti, kdy chceme materiál od sebe oddělit,  popřípadě vyřezávat tvary loga atd. V dnešní moderní době jsou 3D řezací lasery a nebo lasery robotické, které dokáží velice rychle a přesně od sebe materiál oddělovat.  Můžeme řezat různé materiály a plochy od plastů až po kovy. 

Fotogalerie

Lasery plotrové

Ukázka popisování dřeva

Plotrové lasery se vyznačují velkou pracovní plochou, na které mohou materiál řezat nebo gravírovat. Jsou sice pomalejší než lasery s "galvohlavou", nicméně jejich výhoda spočívá právě v tom, že dokážou popsat nebo oddělit od sebe velké plochy. Většinou to jsou lasery typu CO2. Kde pomocí zrcátek je paprsek dopraven až na požadované místo právě na velké ploše.

Fotogalerie

Laserové gravírování vstřikovacích forem

Gravírování zrcadlový lesk

Gravírování laserovým paprskem do forem je v dnešní době velmi využívaná metoda. Můžeme rychle měnit nápisy, loga, motivy a datumovky. Software umožňuje spoustu možností nastavení od velikosti až po výkon a hloubku popisů. Největší výhoda laserů při gravírování popisů je v přesnosti rozměrů a ostrosti hran daného popisu. Proto se hodí na gravírování různých tvarů a motivů.

Fotogalerie